Profesor Samuel Oak

Profesor Samuel Oak pochází z Pallet Town. Je dědečkem Garyho a je jeden z největších vědců Pokémonu. Dává začínajícím trenérům na výběr z Bulbasaura, Charmandra, Squirtla a Pikachu. Oak oběvil Celebiho a Mewa. S Ashem se setkal když trénoval Pokémony a když ho Celebi odnesl do budoucnosti jako asi 11 - 12ctiletého kluka.

 

Ash Ketchum

je to Ash z Hoenu

Ash Ketchum je mladý trenér z Pallet Town. Jako prvního Pokémona dostal Pikachu, když přišel pozdě a jsou nejlepšími přáteli. Ash byl v Indigové lize 16, v Johtu 2 a vyhrál Pomerančovou ligu. V Hoenn byl taky druhý, ale vyhrál Battle Frotier. Ash má problémy s Rakeťáky a taky se někdy zbytečně zdržuje. Neuzná chyby a hádá se. Je málo přísný a Pokémony nechytá, jen někdy a někteří němu jdou sami a pak ho neposlouchají, ovšem má je rád a nyní je z něho dobrý trenér. Chce to cvik. Každý nemůže být nejlepší od začátku.

 

Gary Oak

Gary Oak je vnuk profesora Oaka a sok Ashe. Gary si Pokémony chytá a až zbytečně moc, ale má je trénované a poslouchají ho. Stejně jako Ash i on neuspěl v Indigové lize a Johtové lize. Je namyšlený až hnusný a prohra v lize by ho měla naučit se lépe chovat. Je o něco vyspělejší než Ash a Pokémony si mění a nechává je vyvíjet. Při cestě je dál než Ash, protože se nezdržuje, ale cestuje.

 

Misty Waterflower

Misty Waterflower pochází z Cerulean City. Má sestry Violet, Daisy a Lily. Misty má i své Pokémoní panenky, které dlouho neměla a měla jen polámané po sestrách. Byla trenérkou na stadioně v Cerulean City a chytá vodní Pokémony. Misty je na Ashe někdy hnusná a ironická, ale jen proto, že ho má velice ráda! Dokáže být protivná, ale zápasit umí. Misty se k Ashovi na cestě přidala u Oblázkového města, když si musel půjčit její kolo, které zničil.

 

May

May pochází z města Petalburg. Její otec je trenérem zdejšího stadionu. K Ashovi se přidala krátce potom, co připlul na Hoenn, když jí podobně jako u Misty Ashův Pikachu zničil svým bleskovým útokem kolo. Jako svého startovního Pokémona si vybrala Torchica. Občas se chová dost často střeštěně, ale zdaleka není taková, jaká byla k Ashovi Misty.

 

Dawn

Dawn je z města Twinleaf. Narozdíl od dvou předešlých, přidala se k Ashovi v Sinnohu celkem v klidném stavu. Jako prvního Pokémona si vybrala Piplupa. Protože pochází z bohaté rodiny, dbá co nejlépe o svůj vzhled. Chce se stát co nejlepší Koordinátorkou, což se jí však pořád nedaří.

 

Brock

Brock byl trenér stadionu v Pewter City s kamennými Pokémony. Jeho slabost jsou dívky a i když trénuje kamenné Pokémony, tak srdce z kamene nemá. Protože měl několik sourozenců tak umí všechny práce. Je rozumnější než Misty a Ash dohromady a tak je dokáže i uklidnit. Jako Ash má Pikachu a Misty Togepiho, Brock má Onixe. Brock se k Ashovi přidal v Cínovém městě, když od něj Ash získal odznak. Chce být nejlepší chovatel Pokémonů.

 

 

Tracey Sketchit

Tracey Sketchit chtěl být asistent Oaka a to se mu povedlo. Tracey má pár Pokémonů a byl pozorovatelem Pokémonů. K Ashovi a Misty se přidal na Pomerančových ostrovech a rozdělili se v Pallet Town. Tracey o Pokémonech ví spoustu a jeho znalosti se zlepšují. Umí hezky malovat a zná vše potřebné k cestování v Pokémonovém světě. Jeho věk je asi stejný, jako u Brocka.

 

Rakeťáci

Rakeťáci Jessie a James jsou tupci. Neustále chtějí ukrást Pikachu Ashovi, ale nedaří se jim to. Jessie byla chudá a tak sní o bohatství a slávě i když se jí to neplní a James byl bohatý chlapec z jižanské rodiny, ale pro svatbu utekl a sní po ukradení Pikachu, že bude v lize trénovat a chytat Pokémony. K nim patří Meowth. Byl to chudý kocour, který miloval bohatou Mňauzí, ale ta se přidala k Persianovi, který ji zachránil od smrti a tak Rakeťáci s Meowthem chtějí krást Pokémony, ale mají smůlu.df
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one